Sanal Ev

İnşaat ve mimari sektörlerine bakıldığında proje aşamasında olan bir mimari yapının tanıtımının gerçekleşmesi için “örnek daire” veya “örnek ofis” vb. uygulamaları tercih edilmektedir.

Bu uygulamaların,

 • Çeşitlilik barındıran yapılarda yalnız tek tip örnek sunabilme
 • Yapının tamamını deneyimleyememe
 • Tasarlanan yapıda anlık değişim sunamama
gibi sınırlılıkları bulunmaktadır.

Sanal ev sistemi bu sınırlılıkları ortadan kaldırmanın yanında kullanıcılara ve potansiyel müşterilere farklı birçok imkan sunmaktadır. Müşterilerin tasarlanan “Örnek Daire” yi deneyimleyebilmeleri için gözlüğü takmaları yeterlidir. Sanal ev sistemi;

 • Örnek dairenizi tek proje içerisinde bütün türlerde (1+1-2+1-3+1…) sunabilme
 • Henüz başlanmamış bir projenin dış görünüşü, peyzaj tasarımı gibi kısımlarını müşterilere sunabilme
 • Müşterinin talep ettiği daireyi gerçek konumu, gerçek yüksekliği ve gerçek manzarası ile gözlemleyebilme (Projenin gerçek konumunda profesyonel drone ile çekim yapılarak görseller uygulamaya entegre edilmektedir)
 • Farklı alternatifler görmek isteyen müşteriler için gerçek zamanlı, anlık değişim yapabilme imkanı
 • Duvar renklerini anında değiştirebilme
 • Zemin uygulamalarını değiştirebilme
 • Eşyaları değiştirebilme, var olan eşyaların yerini değiştirebilme
 • Satış danışmanı ve diğer müşterilerin, örnek daireyi eş zamanlı olarak cihaz üzerinde bulunan ekrandan takip edilebilme imkanı
 • Örnek dairenizi veya ofisinizi portatif kasa versiyonu ile proje konumundan uzakta bulunan potansiyel müşterilerin ayağına götürme imkanı
 • Gerçekçi görseller ve detaylar
 • Yaşanması muhtemel değişikliklere karşı esneklik imkanı bulunma
vb. olanakları kullanıcılara sunmaktadır.

Müşterileriniz sanal ev sistemi ile projenizin peyzaj kısmından başlayarak adım adım her noktayı gezebilmekte, asansöre binerek istediği daire/ofis’e geçebilmekte, daire/ofis içerisinde televizyon, müzik seti, ışıklar veya musluklar gibi nesneleri aktif olarak kullanabilmektedir. Sanal ev sistemi şık tasarımı ile projelerin satış ofislerinde veya tercih edilen herhangi bir noktada konumlandırılabilmekte ve prestijli bir sunum olanağı sağlamaktadır. Ayrıca bir el çantası boyutunda olan portatif versiyonu ile yurtdışı ve şehir dışı seyahatlerinde örnek projeniz yanınızda taşınmaya uygundur.

İnteraktif Hologram

Viar Hologram, 3 boyutlu tasarlanmış herhangi bir objeyi özel yazılımı ile holografik görüntüye dönüştüren bir sistemdir. Bu sistem sadece görüntü yansıtıcı değil, aynı zamanda kullanıcı ile etkileşime geçebilen ve birçok özelliği içinde barındıran bir yapıdır. Dış kasası, görüntü yansıtıcısı, yansıtıcı camları, bilgisayarlı elektronik sistemi, diğer teknik aksamları ve özel yazılımı ile kararlı bir bütün oluşturmaktadır.

Viar Hologram, satış ofislerinde bulunan proje maketlerine yenilikçi bir alternatif veya maketleri sanal görüntülerle destekleyen ve prestijli bir sunum imkanı sağlayan bir cihazdır. Projenin 3 boyutlu bir modelinin holografik görüntü şeklinde sunulması, şık görüntüsü ve yüksek teknoloji ürünü fonksiyonları ile görenleri etkilemektedir. Bunun yanında kuruluşunuzun kurumsal kimliği 3 boyutlu olarak tasarlanıp, animasyonlarla süslenerek holografik şekilde yansıtılabilir ve etkili bir reklam sunumu gerçekleştirilebilir. Etkileşim fonksiyonu, temassız olarak (El hareketlerini algılayan sensörler), mobil cihaz uygulaması (isteğe bağlı) ile ve sesli komut (isteğe bağlı) ile sağlanabilmektedir.

Viar Hologram, yüzde yüz yerli sermaye ile üretilmiş olup tamamen özgün bir projedir. Viar Hologramın, tek açılı (Viar Z), üç açılı (Viar L, 180°) ve dört açılı (Viar XL, 360°) olacak şekilde türleri bulunmaktadır. Cihaz ebatları ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda istenilen ölçüde üretilebilmektedir. Aynı şekilde cihaz renkleri ihtiyaç ve talepler doğrultusunda belirlenmekte ve kurumunuzun kimliğini yansıtan logo gibi unsurlar cihazın üzerine entegre edilebilmektedir. Malzeme seçimi ve yazılımın geliştirilmesi testler uygulanarak büyük bir özenle gerçekleştirilmiştir.

Sanal Asistan

Viar Sanal Asistan, insanın hareketli bir holografik görüntüsünün yansıtılması ve yapay zeka altyapısı kullanılarak etkileşimli hale getirilmesiyle oluşturulan bir cihazdır. Ziyaretçileri karşılamak ve rutin bilgileri açıklamak, istenilen içerikleri anlatmak için ideal ve oldukça dikkat çeken bir teknolojidir. Sanal Asistan’da kullanılan yapay zeka kurumların ihtiyaçlarına göre düzenlenmekte ve talep edilen özellikler eklenmektedir. Komutları ve soruları sesli olarak algılamaktadır. Holografik görüntüsü, hareketli ve sesli cevap özelliği gerçek bir insanla iletişimde olma algısı vermektedir. Viar Sanal Asistan günümüzde en çok dikkat çeken konulardan biri olan yapay zeka teknolojisi altyapısı ile çalışan yenilikçi bir yaklaşımdır.

Sanal Vitrin

Holografik Vitrin, ofis veya iş yerlerinin dış dünyaya bakan yüzü olan dış cephe cam ve penceleri görsel şölen sunan bir reklam vitrinine dönüştüren bir uygulamadır. İçerikler kurumunuza özel olarak 3 boyutlu veya gerçek görüntüler kullanılarak isteğiniz şekilde oluşturulur. İsteğinize göre camlar şeffaf veya opak olarak (Uygulama opaklığı artırıldıkça görüntü netliği ve renk canlılığı yükselmektedir) uygulanabilmektedir.

Holografik Vitrin, mekanın dışındaki insanların dikkatlerini çekecek zengin ve prestijli bir reklam olanağı sunmaktadır. Projelerinizin veya uygulamalarınızın vurgulamak istediğiniz noktalarına dikkat çekmek için etkili bir yöntemdir.